052-7400293

אטום חברת איטום

איטום יסודות ומבנים בהקמה

בתים ומבנים צמודי קרקע, דירות גן ודומיהם מעצם הגדרתם באים במגע עם הקרקע, לכן עבודת האיטום בם חשובה מאין כמוהה. בכדי למנוע מפגעי רטיבות בקירות הבית, התקלפות צבע וטיח יש לבצע איטום ברמה הגבוהה ביותר תוך תכנון והקפדה על עמידה בסטנדרטים ותקנים הן באיכות החומרים והן בנהלי ושלבי העבודה.

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

איטום היסודות והמבנה עצמו

כאשר בונים את השלד יש לאטום את יסודות המבנה ואת כל הרצפות והקירות שיבואו במגע עם הקרקע. את איטום הקירות מבצעים כמובן לפני הטיח ועד מעל לגובה אליו תגיע אדמת הגינה. במקרים רבים בהם לא מתבצע איטום על פי הנהלים מופיעים סימני רטיבות בקירות המעטפת של המבנה, מתחת לריצוף ולעיתים מגיעה גם לקירות פנים הבית. או אז עלויות התיקונים הכרוכים אף בפירוק הרצפות מרקיעים שחקים וכדאי להימנע מכך על ידי איטום איכותי כבר בשלב היסוד.

הפרדה מוחלטת בין ריצופים חיצוניים למבנה

בין אם מתבצעים במקביל ובין אם קודם אוטמים את יסודות המבנה וקירותיו, ורק לאחר מכן את הריצופים החיצוניים, יש לבצע הפרדה מוחלטת בין האיטומים. שבילים, מרפסות מרוצפות, ספי דלתות או אלמנט חיצוני למבנה אשר בא במגע עם הקרקע יש לבודד בנפרד מהמבנה עצמו. גופים אלו מונחים על הקרקע וידועים ביכולות הולכת הרטיבות שלהם, אי לכך והיה אם יספחו מים, עדיף שאלו האחרונים לא יוכלו לעבור אל קירות הבית. ספי הדלתות ופתחי היציאה נחשבים חיצוניים למבנה אף כי צמודים לו, ככלל כל גוף אשר בא במגע עם רטיבות כלשהיא יש לאטמו בנפרד מקירות הבית.

למאמרים