052-7400293

אטום חברת איטום

איטום חדרי אמבט, מקלחות וחדרים רטובים

הן במבנים מוסדיים והן בבתים פרטיים לאור התקנים ולאור הסטנדרטים, ניתן למצוא מספר חדרי אמבט ושירותים, מטבחים גדולים וחדרים רטובים אחרים. לאור זאת יש לתכנן ולבצע בקפידה את איטום אותם חדרים ואיזורים ואת הנחת צנרת האינטלציה. הברור מאליו הוא שחדרים אלו על כל חלקיהם צפויים לבוא במגע עם מים ,באחד ממצבי הצבירה, בדרך זו או אחרת. מים אלו אלולים לחדור מבעד לאריחים המכסים את הרצפה והקירות.

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

הכנה לקראת איטום

לפני תחילת עבודות האיטום יש לוודא כי הסתיימו כל עבודות התשתית שעלולות לפגוע בעבודת האיטום, כגון עבודות חשמל, אינסטלציה, תקשורת ועוד. יש לנוקות את השטח עד רמת האבק, משאריות של טיח, בטון ולכלוך.יש ליצור חציצה בין החדר הרטוב לשאר חלקי המבנה על ידי יציקת חגורת בטון ברוחב 5 ס"מ ובגובה שכבת החול, זאת כמובן על מנת למנוע חלחול של מים מהחדר הרטוב לשאר חלקי הבית. יש לצקת רולקות בטון בכל חיבורי קיר-רצפה, לכסות בבטון את כל צינורות הרצפה ולהחליק את הקירות עד לגובה 10 ס"מ מעל הריצוף. יש להרטיב את הבטון פעמיים ביום בימים הראשונים ואז לתת לו להתייבש, אין לבצע איטום על גבי בטון שלא התייבש מאחר ואדים שנכלאו בבטון יפרידו את שכבת האיטום ממנו.

שלב האיטום

מומלץ לאטום על ידי מריחת שלוש שכבות איטום, עדיף להדביק רשת אינטרגלס על גבי השכבה הראשונה ולהטביע את הרשת בתוך שכבה זו בעודנה טרייה. יש למרוח חומר ביטומני ולחכות עד ליבושה המוחלט של השכבה הראשונה. במקרה של הדבקת רשת אינטרגלס יש לכסות את כולה כבר תוך מריחתה של שכבת האיטום השניה ושוב יש לחכות לייבושה המושלם של השכבה לפני תחילת המריחה של השכבה השלישית. מומלץ לפזר חול, שוב לאחר ייבושה המוחלט של שכבת האיטום השלישית, וזאת על מנת להגן על שכבות האיטום מאי אלו פגיעות. יש לדאוג על שימוש בכמות מספקת של חומר איטום בכל אחת מהשכבות ובעיקר בכל אזורי הצנרת והמפגשית בין הרצפה לקירות.

למאמרים